Esimeses blogis sarjast „kliendid räägivad“ küsisime Hansa Medical OÜ perekonda kuuluva Medical24 OÜ meditsiinitehnika müügispetsialistilt Anetilt missugused on turundusega seotud väljakutsed ning millised on kogemused Medferi platvormiga.

Kuidas kliendid teid peamiselt leiavad?

Detailidesse minemata on Medical24 turunduslik fookus digiturundusel, mille tegevused aitavad potentsiaalse kliendi e-poodi, kuhu on koondatud kõige populaarsemad tooted. Tooteid, mida e-poest ei leia, saab tellida klassikalise päringu vahendusel.

Kas te võtate esmase kontakti loomiseks ka ise kliinikutega ühendust?

Me osaleme valdkondlikel konverentsidel ja üritustel. Külmi kõnesid või e-kirju saavad kliinikute töötajad ilma meietagi palju. Kliinikute külastamise harjumus kadus koos koroonaviirusega ja personal on reeglina hõivatud. Usume, et digiturundus on täna igale osapoolele mugavam, lihtsam ja ka turvalisem viis koostööks.

Kui palju teilt küsitakse läbi päringute tooteid, mida te tegelikult ei pakugi?

Oleme näinud palju vaeva, et muuta e-pood ja selle tootevalik selliseks, et võimalikult suur osa kliente ise vajalikud tooted leiaks. Täna on Medical24 e-poes peamiselt need tooted, mida meie kliendid sealt leida ja osta soovivad. Teiste toodete osas saame aidata läbi päringu. Selle muutuse tulemusena on nende toodete päringute arv, mida Medical24 ei paku, märgatavalt vähenenud.

Millised on teie kogemused Medferi platvormiga?

Saame sealt regulaarselt päringuid ja jagame need vastavalt päringu sisule Medical24 OÜ ja Hansa Medical OÜ vahel ära. Meeldib, et päringud tulevad reeglina seadmetele või tarvikutele, mida me pakume ja info on ühel kujul. Vähem meeldib see, et päringus otse ei ole hankespetsifikatsiooni ja see tuleb eraldi keskkonnast alla laadida.

Kas Medferi platvormi on teie hinnangul vaja?

Kindlasti! Meditsiinisektoris on spetsialistide aeg väga piiratud. Kõik lahendused, mis aitavad meditsiiniliste seadmete ja tarvikute hankimisel säästa aega on tervitatavad. Jaekaubanduses on e-lahendused kohati märksa kaugemale arenenud kui B2B valdkonnas. Suur väärtus on ka Medferi platvormi lihtsus. Erinevad hankekeskkonnad on keerulised nii kliinikutele kui ka hankijatele.

Kiireim, lihtsaim ja soodsaim viis meditsiiniseadmete ostmiseks.

Kontakt

Medfer Eesti OÜ

Reg.: 14860456

info@medfer.ee